„ Całe życie jest szkołą „

Jan Amos Komeński

11 września 2020 roku był wyjątkowym dniem dla pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie. Pierwszaki zostały wprowadzone przez swoją wychowawczynie panią Magdalenę Cybulską do sali gimnastycznej, w której z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zabrani byli rodzice i opiekunowie. Pani dyrektor Beata Zbróg przywitała zebranych gości i skierowała wiele ciepłych słów do pierwszoklasistów. W części artystycznej uczennice i uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali przygotowany program artystyczny: wiersze, tańce i piosenki     w  których witali szkołę i opowiadali o początkach nowego szkolnego życia.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowali być dobrymi i uczciwymi, strzec honoru i dobrego mienia szkoły , szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, uczyć się jak kochać Ojczyznę. Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała pierwszaków na uczniów.

Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od rówieśników i rodziców. Najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów na drodze edukacji.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.