Dzień Ziemi w naszej szkole.

W związku z obchodzonym 22 kwietnia Dniem Ziemi uczniowie naszej szkoły chcieli wyrazić swoje zdanie, że zależy im na czystej planecie. Wiedzą, że coraz więcej plastiku krąży wokół nas, jak bardzo jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt. Przez samodzielnie wykonane w świetlicy szkolnej plakaty zachęcają do walki z tworzywami sztucznymi. Wskazują jak ważna jest segregacja odpadów i recykling oraz rezygnacja z jednorazowych opakowań, toreb plastykowych.

Swoje prace przedstawili uczniowie klas IV – VIII(po trzy grupy z klasy IV i VI oraz po jednej z klas V, VII, VIII).Wszyscy byli bardzo zaangażowani, każdy zasłużył na nagrodę. Trudno było wybrać kto najlepiej wyraził przesłanie walki z tworzywami sztucznymi. Pierwsze miejsce zajęła grupa z klasy V w składzie: Cichacka Amelia, Cholewa Lena, Sadzyńska Zuzanna i Słowik Zuzanna. Pozostałe grupy otrzymały wyróżnienia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zawody i konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.