ŚLUBUJEMY..

„ Duma nas teraz wielka rozpiera,

bo pomijając względy wszelakie,

pamiętać trzeba, że raz tylko w życiu

stajesz się stuprocentowym pierwszakiem…”

Tymi słowami dnia 20 października w Zespole Placówek Oświatowych w Dziebałtowie pierwszoklasiści rozpoczęli uroczystość ślubowania na ucznia. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście : Radni Miasta i Gminy Końskie Pani Lidia Wiśniewska i Pan Zbigniew Hybik, ksiądz proboszcz Jarosław Wasilewski, sołtysi: Karolina Kifer, Ewa Patynowska i Stanisław Kuleta, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów klas pierwszych. Wszystkich  zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała wychowawczyni klasy pierwszej Pani Magdalena Cybulska.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz pokazy taneczne. Nad wszystkim czuwał szkolny chochlik., który oceniał dzieci w poszczególnych kategoriach.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała Pani dyrektor Beata Zbróg.. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Dowodem były legitymacje  szkolne i dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawcę. Najmłodsi otrzymali drobne pamiątki ufundowane przez starszych kolegów z klasy trzeciej oraz rodziców, słodycze od zaproszonych gości.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Artykuł na stronie:

https://konecki24.pl/artykul/slubowanie-zlozyli/1489866.amp

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.