DZIEŃ JABŁKA

Jabłko, najbardziej znany polski owoc ma swoje święto 28 września. Celem zajęć i wspólnej zabawy było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek.Obchody Dnia Jabłka rozpoczęto od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz walorów zdrowotnych. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki tego owocu, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek.

Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia był jabłkowy poczęstunek, który dzieci wykonały pod opieką wychowawców.

Szarlotka to jedno z ulubionych dań dzieci. Nic dziwnego, że zajęcia kulinarne sprawiły im tak wiele radości. Przedszkolaki poznały etapy pieczenia ciasta. Miały także okazję samodzielnie obierać jabłka, mieszać składniki, wyrabiać ciasto. Zdecydowanie najprzyjemniejszym i najbardziej wyczekiwanym momentem była degustacja szarlotki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przedszkole, Wieści z klasy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.