Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca 2020

Drogie Przedszkolaki, Uczniowie i Absolwenci,
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele
Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie!

Czas mija szybko: znowu jak z bicza strzelił przebiegło 10 miesięcy i mamy zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Rok to wyjątkowy, niecodzienny i niezwykły w ponad stuletniej historii naszej placówki. Nigdy bowiem nie zdarzyło się, abyśmy kończyli rok szkolny w izolacji, bez wspólnego spotkania się, uroczystości, gwaru i radości bycia razem. Życie przynosi różne sytuacje, cóż nam przyniosło taką. Obyśmy mogli ją kiedyś wspominać jako coś niezwykłego, co już ani nam ani nikomu innemu nigdy nie przydarzy.

Dziś wyjątkowy dzień dla Absolwentów Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie. Uczniowie klas ósmych kończą szkołę, w której spędzili osiem, dziewięć, a niektórzy jedenaście lat. Moi Drodzy dziękujemy Wam za czas wśród nas spędzony, mam nadzieję, że dobrze wyposażył on Was na przyszłość, dając wiedzę, umiejętności i pomagając stać się wartościowymi, coraz bardziej dojrzałymi Ludźmi. Życzymy Wam sukcesów na dalszej drodze: i edukacji, i życia, żywiąc przeświadczenie, że będziecie Szkołę w Dziebałtowie wspominać z sentymentem.

Drodzy Uczniowie, Przedszkolaki, kończycie niezwykły rok szkolny, w którym uczyliście się przez ponad trzy miesiące zdalnie. Wiem, że nie było to łatwe. Dziś otrzymujecie promocje do wyższych klas, których Wam gratuluję. Przed Wami wakacje: dobrze je wykorzystajcie, odpocznijcie, dbajcie o siebie i swoje zdrowie, tak abyśmy 1 września 2020 roku mogli się spotkać w szkole.

Szanowni Rodzice, zawsze byliście i jesteście podporą Naszej Szkoły, choć chyba nikt z nas nie spodziewał się, że w tym roku, aż tak mocno będziecie musieli się w tę rolę zaangażować. Nauka zdalna nie jest ani dla Państwa ani dla nauczycieli rzeczą łatwą i prostą. Nikt z nas nie był do niej przygotowany. Tym bardziej za ten trudny czas w imieniu własnym i Grona Pedagogicznego Państwu dziękuję, mając cały czas nadzieję, że był to tylko epizod, o którym kiedyś będziemy opowiadać wnukom.

W sposób szczególny pragnę podziękować dwóm Mamom naszych Absolwentek: Paniom Agnieszce Patynowskiej i Iwonie Cholewie, które przez wiele lat pełniły funkcje Przewodniczącej i Skarbnika Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Dziebałtowie. Zawsze byłyście Panie gotowe do pomocy, byłyście dla szkoły i mnie osobiście wsparciem, służyłyście radą. Dziękuję Wam za te lata serdecznie i życzę wiele dobrego na lata następne.

dav

dav

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły, minął rok, jakiego nigdy byśmy sobie nie wyobrazili. Dziękuje Wam za Waszą pracę, inwencję i cierpliwość w tych niezwykłych czasach. I dla Was, i dla mnie był to czas trudny i prośmy Boga, aby się jak najszybciej skończył i nigdy nie powtórzył.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo. Zakończona nasza praca, pora na wakacje. Gratuluję wyróżnionym i promowanym uczniom, dziękuję wszystkim za wkład pracy w mijającym roku szkolnym. Dbajcie proszę i siebie, i swoich bliskich zdrowie w najbliższych wakacyjnych miesiącach!

Absolwentom, uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły, słowem: Wszystkim, życzę zdrowych, słonecznych, bezpiecznych i dających siłę na nowy rok szkolny wakacji! Do zobaczenia 1 września!

 

Beata Zbróg
 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.