Ważne informacje

Szanowni Państwo,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy Państwa do nauki zdalnej z uczniami.

W załączeniu przekazuję komunikat z najważniejszymi informacjami.

Aby pomóc w przygotowaniu się do takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Z poważaniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Załącznik: Lekcje z Internetu. Ruszają gov.pl/zdalnelekcje i pakiety zadań od CKE – komunikat MEN

 

Dzień dobry

W ZPO w Kazanowie ruszyła autorska platforma e-learningowa pod adresem https://sites.google.com/view/zpowkazanowie/strona-g%C5%82%C3%B3wna

Pojawiają się na niej na bieżąco nowe materiały i planujemy ją rozbudowywać na bieżąco.

Na bieżąco pojawiają się na niej materiały do samodzielnej nauki. Zajęć w szkole to nie zastąpi, ale na pewno nie zaszkodzi.

Życzę dużo zdrowia
Paweł Milcarek

 

Witam

Jestem nauczycielem informatyki i realizuję inicjatywę Małej Ligi esportowej dla szkół.

W związku z sytuacją epidemiologiczną kraju od poniedziałku, korzystając z moich doświadczeń, uruchamiam rozgrywki esportowe (komputerowe) dla uczniów szkół z całego kraju. Jest to inicjatywa non profit, mająca na celu zachęcenie uczniów do pozostania w domu (zarówno zawodników, jak i kibiców). Umożliwia ona również nauczycielom WF realizację zagadnień z podstawy programowej WF w trybie zdalnym. Mecze będą odbywały się codziennie w czasie trwania zawieszenia zajęć szkolnych. Regulamin rozgrywek znajduje się pod adresem http://ieti.pl/portal/index.php/pl-pl/puchar

Proszę o przekazanie informacji o tej inicjatywie szkołom. W załączniku przesyłam Pismo Przewodnie dla szkół.

 

Z poważaniem

dr Marcin Kołacz

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.