„Bezpiecznie w sieci”

W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez naszą szkołę 20 listopada 2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VII z funkcjonariuszem KPP w Końskich ds. prewencji: panią nadkom. Małgorzatą Stępień – Kęsik.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjantka starała się uświadomić dzieciom, że Internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą liczne zagrożenia. Jednym z nich jest cyberprzemoc. Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego. Funkcjonariusz ostrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwróciła także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Zachęcała uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia szukali wsparcia u dorosłych – rodziców, nauczycieli i innych zaufanych osób. Na zakończenie mogły uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.

Wizyta przedstawiciela Policji w naszej szkole z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażone są w wirtualnym świecie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pedagog szkolny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.