W naszej szkole – Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię oraz siłę do nauki i zabawy. „Śniadanie Daje Moc” to program edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe oraz podnoszący naszą świadomość dotyczącą roli śniadania w diecie dzieci.

Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc

Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie kolejny raz  dołączyła do tej akcji. W związku z tym    8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Nauczyciele: Wioletta Chrabąszcz, Iwona Żychlińska,  Magdalena Cybulska,  Anna Wiatr i Aleksandra Świercz wspólnie          z uczniami omówili zasady zdrowego odżywania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków według 12 zasad programu. Następnie przystąpili do tworzenia  kolorowych, a przede wszystkim zdrowych kanapek, owocowych szaszłyków    i soków. Do akcji włączyli się także rodzice, którzy z wielka finezją tworzyli wraz ze swoimi pociechami smakowite przekąski. Tak przygotowane śniadanie uczniowie zjadali  z ogromnym apetytem. Poczęstowali także starszych kolegów z klas IV –VII grono pedagogiczne i Panią dyrektor Beatę Zbróg, która zawsze wspiera uczniów w tego typu działaniach.

Wspólne przygotowywanie śniadania okazało się świetną zabawą dla wszystkich uczniów, a ponadto okazją do pogłębienia wiedzy na temat istoty śniadań w diecie ucznia. Była to również okazja do integracji zespołu klasowego, a także lekcja kulturalnego spożywania posiłków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Innowacje i dobre praktyki, Przedszkole. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.