“KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

/rEnqnMeoUGN_3DA-s7tkMZF1Rjbde_jubhCMm-ihFbNNS_yvPUHJxZN7kajCOeKt6BBVo3euS8rQw9BLSkOoqe4gX4ZuixBt=w1280-h800-no
Oddział przedszkolny i Małe Przedszkole przystąpiło w październiku 2016 roku do edukacyjnego programu “KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”.

Do placówki dotarły materiały w postaci książeczki dla nauczyciela, książeczek dla przedszkolaków, scenariuszy i kart pracy, które posłużą do pracy z dziećmi i wprowadzą je w świat zdrowego odżywiania i stylu życia, ochrony i szacunku dla przyrody i środowiska oraz aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

. Zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

JESTEŚMY CZĘŚCIĄ PRZYRODY dlatego:

 • dbamy o rośliny i zwierzęta
 • chronimy lasy
 • oszczędzamy energię oraz wodę

kl.0

Małe Przedszkole:

 • Ruch to ważna sprawa  Kubuś dzieciom podpowiada

Celem  zajęć było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez korzystanie z szerokiej gamy aktywności fizycznych ,takich  jak: zabawa ruchowa, spacer, gimnastyka.Na gimnastykę jest zawsze czas. Podskocz dwa razy, skłoń się choć raz.      Bo każde dziecko już o tym wie, chcesz rosnąć zdrowo poruszaj się!

 • PORZĄDEK W ŚMIECIACH.   SEGREGUJEMY!

  W ramach zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak segregować śmieci, poznały ekologiczną bajkę o Zielonym Kapturku oraz  pojęcie recyklingu. Z okazji Święta Ziemi składając przyrzeczenie małego ekologa otrzymały ordery PRZYJACIELA PRZYRODY.

 • DZIEŃ MARCHEWKI

  Będzie zdrowy każdy zuch, gdy marchewkę je za dwóch!

  U Kubusia dziarska mina ,bo marchewkę co dzień wcina!

  Dzieci wiedzą, że marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi ale i przez zwierzęta. By być zdrowym należy jeść dużo warzyw i owoców. W trakcie roku szkolnego dzieci robiły owocowe szaszłyki, smaczne kanapki, piły soki owocowo-warzywne.Dzięki realizacji niniejszego programu nasze przedszkole otrzymało certyfikat „Kubusiowych Przyjaciół Natury”

   

 

Więcej na temat programu można znaleźć na stronie KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i Programy, Przedszkole. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.