BYŁA MOC…

Śniadanie Daje Moc

Dzień zdrowego śniadania obchodziliśmy w tym roku 8 listopada. W całej Polsce  na ławkach szkolnych, zamiast książek i zeszytów, królowały zdrowe i smaczne potrawy śniadaniowe.

Jak głosi idea programu:Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.”

Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-III w Szkole Podstawowej  w Dziebałtowie wraz z wychowawcami: Panią Magdaleną Cybulską, Jadwigą Smołuch, Aleksandrą Świercz, Iwoną Żychlińską i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej  akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Celem programu było:

  • zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

Akcja przeprowadzona została w ramach obchodów Europejskiego  Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”).Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  – wyjątkowe śniadanie!” Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki” jak wspomniała Pani dyrektor Beata Zbróg.

Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Pomagali im w tym bohaterowie akcji Tola i Maks. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w podjętej akcji. Nieoceniona okazała się pomoc rodziców, którzy wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki, szaszłyki, sałatki,soki itp. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne mniam – palce lizać!.

Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do  zwiększenia ich   świadomość i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i Programy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.