“Klub Bezpiecznego Puchatka”

“Klub Bezpiecznego Puchatka”

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły, ich rodzice oraz nauczyciele biorą udział w ogólnopolskim programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Jest to program edukacyjno – profilaktyczny, którego głównym celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole. Zadaniem przyświecającym tej akcji jest wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia.

Program składa się z 4 modułów obejmujących następujące zagadnienia:

1. Bezpieczeństwo na drodze – poruszanie się po drodze, przechodzenie przez jezdnię bez sygnalizacji i z sygnalizacją świetlną, dziecko jako pasażer, bezpieczna jazda na rowerze.

2. Bezpieczeństwo w szkole – w klasie podczas zajęć, na przerwie, relacje z rówieśnikami.

3. Bezpieczeństwo w domu – zachowanie dziecka podczas nieobecności rodziców, niebezpieczne sytuacje, dziecko w sieci, na podwórku.

4. Bezpieczny odpoczynek – bezpieczne ferie zimowe, bezpieczne wakacje: bezpiecznie na kolonii i wycieczce, nad wodą, na słońcu.

Mamy nadzieję, że realizacja zadań wynikających z programu pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów, a nasza szkoła nabędzie prawo do posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Klub Bezpiecznego Puchatka:
http://www.bezpiecznypuchatek.pl/dla-dzieci.html

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i Programy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.