DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

Miło nam poinformować, że w bieżącym roku szkolnym nasze Przedszkole uczestniczy w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Bardzo cieszymy się, że udało nam się zakwalifikować do grona przedszkoli objętych programem „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”,.
W ramach projektu dzieci uczęszczające do naszego przedszkola biorą udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Maluchy zostały poinformowane jak prawidłowo należy szczotkować zęby. Obejrzały film z królikiem Pampisiem ,który uczył dzieci higieny jamy ustnej. Rodzice natomiast otrzymali materiały informacyjne, z których dowiedzą się jak należy dbać o zdrowe zęby i kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci.
Każdy przedszkolak otrzymał w ramach projektu prezent

Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i Programy, Przedszkole. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.