Bezpiecznie w szkole i poza szkołą- spotkanie z policją

!4 września odbyło się spotkanie klas 0,I i przedszkolaków z przedstawicielami koneckiej Policji.Na początku każdego spotkania przedstawiciele Policji  przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać w drodze do szkoły oraz w szkole. Szczególną uwagę zwrócił na konieczność zachowania ostrożności przy poruszaniu się jezdnią bez chodnika oraz bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.Największą radość sprawił dzieciom pokaz umiejętności psa policyjnego.

Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z różnymi groźnymi sytuacjami, do których może dojść podczas spotkania z obcymi psami oraz zwrócenie uwagi na konieczność zachowania ostrożności przy zetknięciu się z dzikimi zwierzętami.

Pan przewodnik pokazał jak pies słucha i reaguje na komendy swojego pana wydawane głosem. Wyjaśnił, że wystarczy jeden gest, ruch ręką, żeby pies wiedział co ma w danej chwili zrobić. Opowiadał jak szkoli się psy policyjne oraz jak należy dbać o własnego psa.

Na koniec każdego spotkania wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli zrobić zdjęcie wspólnie z policjantami i psami. Mamy nadzieję, że to spotkanie pozostanie na długo w pamięci dzieci.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przedszkole, Wieści z klasy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.