JUBILEUSZ 50-LECIA NASZEJ SZKOŁY

 50 lat minęło …

18 czerwca nasza szkoła świętowała jubileusz 50 lecia. Najpierw zaproszeni goście, pani dyrektor, nauczyciele czynni zawodowo i emeryci, rodzice, uczniowie oraz osoby przyjazne szkole uczestniczyły w nabożeństwie, w kościele parafialnym św. Rafała w Dziebałtowie. Mszę celebrował proboszcz tejże parafii ks. Wiesław Szymkiewicz wraz z księżmi – Zenonem Kiciorem – byłym proboszczem oraz księdzem Stanisławem Obratańskim – absolwentem tej placówki. Następnie wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym, gdzie po serdecznym powitaniu wygłoszonym przez Panią Dyrektor Beatę Zbróg, głos zabrali zaproszeni goście, którzy składali życzenia, gratulacje oraz obdarowywali jubilatkę- szkołę prezentami między innymi: burmistrz Michał Cichocki, z-ca Krzysztof Jasiński, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Końskie Emilia Kupis, radni Rady Miejskiej, radni Rady Powiatu, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Krystyna Milczarek, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego – Karolina Orłowska – Carmenate, Uroczystość jubileuszowa połączona została z festynem rodzinnym dla mieszkańców, na których czekało przy tej okazji mnóstwo atrakcji.  Uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych zaprezentowali program artystyczny zatytułowany Dziebałtów czyli historia szkoły we dwunastu księgach wierszem i piosenką. Dekorację zwieńczyła wspaniała księga wykonana na wzór mickiewiczowskiej epopei. Wieczór umiliły występy muzyczne absolwentów SP w Dziebałtowie oraz zespołów ludowych Mały Dziebałtów, Sokołów i Dziebałtów. Rada Rodziców zorganizowała poczęstunek, zaoferowała słodkie wypieki i pikantny żurek. Na zakończenie można było zatańczyć pod gwiazdami na Balu Absolwentów, w czasie którego grał zespół Klamers.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.