Słowo niepodległość ma wiele znaczeń.

11 listopada przedstawiciele naszych uczniów zaprezentowali program słowno- muzyczny w kolegiacie Św. Mikołaja w Końskich w czasie uroczystej mszy za ojczyznę. Krótko przedstawili historię Polski od czasów III rozbioru do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Refleksje narratorów: Kamili Szymanowskiej i Jakuba Mąki uświetniły wiersze oraz piosenki śpiewane przy akompaniamencie gitary wykonanym przez panią Justynę Wierzbicką- Okłę. Patriotyczny montaż został powtórzony w naszej szkole oraz w kościele parafialnym w Dziebałtowie.
Warto dbać o to, by młode pokolenie znało znaczenie słowa – Niepodległość.
Ono znaczy – bez strachu spać.
Ono znaczy – spokojnie się budzić,
kochać, śmiać się i pewnie trwać
– w wolnym kraju, wśród wolnych ludzi.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.