CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

 

W 2020/2021r. dzieci z oddziału zerowego  we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno -Epidemiologiczną w Końskich po raz kolejny przystąpiły do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”.

Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. W naszej placówce został przeprowadzony cykl pięciu zajęć dydaktycznych o tematyce antynikotynowej :

– Wycieczka – poszukiwanie źródeł dym,

-„Co i dlaczego dymi?”,

– „Jak się czuję kiedy dymi papieros?”,

-„Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?”,

–  „Jak unikać dymu papierosowego?”.

Realizując zajęcia dzieci obserwowały źródła dymu podczas wycieczki, ozdabiały postać Dinka, samodzielnie projektowały plakaty „Proszę, nie pal przy mnie”, które zabrały do domów. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem, bawiły się w zabawę w kwiaty, podczas której przy dźwiękach muzyki klasycznej pokazywały jak zachowują się kwiaty oddychające świeżym, czystym powietrzem a jak kiedy ktoś nagle wtargnął do ogrodu i zapalił papierosa zanieczyszczając powietrze.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i Programy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.