Ślubowanie klas pierwszych

W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności pocztu flagowego, pierwszaki ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Beata Zbróg dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie ” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej Burmistrz Miasta         i Gminy Końskie- Pan Krzysztof Obratański skierował kilka ciepłych słów do nauczycieli w związku ze zbliżającym się  Świętem Edukacji Narodowej. Życzył wszystkim sukcesów i wytrwałości w pracy. Natomiast  dyrektor szkoły wręczyła nagrody wyróżnionym pedagogom: Pani Renacie Robak, Pani Ilonie Morawskiej, Panu Janowi Sroce i Panu Adamowi Kacperskiemu oraz pracownikom obsługi.

By wejść w szeregi dziatwy szkolnej, pierwszaki musiały zaprezentować to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem najmłodszych uczniów było m.in. śpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji wiedzy sympatyczny profesor, w tej roli uczeń klasy VIIa Michał Kołodziejczyk, potwierdził, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały “egzamin pierwszoklasisty”.

Pani Dyrektor podziękowała wychowawcom klas pierwszych- Pani Aleksandrze Świercz    i Pani Iwonie Żychlińskiej za przygotowanie wspaniałego programu artystycznego. Ksiądz kanonik Wiesław Szymkiewicz poświęcił przybory szkolne i plecaki, aby służyły dzieciom jak najdłużej. Następnie zaproszeni goście: Pani Lidia Wiśniewska- radna MiG Końskie, asp. sztab. Stanisław Patrzykąt oraz rodzice podarowali dzieciom liczne niespodzianki: odblaski, słodycze i kuferki rozmaitości. Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klasy III, których przedstawiciele wręczyli pierwszoklasistom symboliczne upominki. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania i uściski.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.