„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.”

Gdy się Jezus w stajence rodzi, miłość serca ludzkie godzi…

Tegoroczne jasełka zakorzenione były głęboko w tradycji chrześcijańskiej i historii ukazanej przez ewangelistów. Przypominały o problemie Józefa poszukującego miejsca dla swej brzemiennej małżonki, o narodzinach Dzieciątka w stajence, o pasterzach zbudzonych jaśniejącą gwiazdą , a także o wędrówce trzech mędrców. Uczniowie wspaniale odegrali przydzielone im role, a chór zaśpiewał na mistrzowskim poziomie Dzisiaj w Betlejem w języku łacińskim. Nie zabrakło tradycyjnych kolęd, jak i mało znanych pastorałek. Bożonarodzeniową część artystyczną obejrzeli goście związani ze społecznością szkolną i lokalną . Życzenia świąteczne złożyła Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Końskie Pani Lidia Wiśniewska, Pan Burmistrz Marcin Zieliński oraz Pani Dyrektor Beata Zbróg. Na koniec wszyscy wszystkim mogli złożyć osobiste życzenia dzieląc się białym opłatkiem.

 

Zgodnie z tradycją przedszkolaki i zerówczaki pod okiem wychowawczyń z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowały piękne jasełka.
Byli tam Maryja i Józef, Pasterze , Anioł, oraz dzieci z darami dla małego Jezuska.
Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane pastorałki, kolędy i ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były nawet partie solowe. Na koniec zatańczyły wokół choinki świąteczny taniec.
Występ przedszkolaków wprowadził wszystkich w świąteczny, miły nastrój. W takiej też serdecznej atmosferze popłynęły życzenia od Pani Dyrektor dla wszystkich dzieci i ich rodzin oraz łamanie się opłatkiem.

Przedszkole.

Oddział przedszkolny zerówka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przedszkole, Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.