PASOWANIE NA UCZNIA

Piętnastego października w Szkole Podstawowej w Dziebałtowie odbyła się szczególna uroczystość. Pierwszoklasiści w obecności zaproszonych gości, rodziców, grona pedagogicznego i społeczności uczniowskiej złożyli uroczyste ślubowanie. Zanim jednak nastąpiła ta podniosła chwila dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni Jadwigi Smołuch. Następnie pani dyrektor Beata Zbróg oraz burmistrz Końskich Michał Cichocki w symboliczny sposób, poprzez dotknięcie ołówkiem, dokonali pasowania na ucznia i wręczyli legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Ksiądz Wiesław Szymkiewicz poświęcił plecaki i przybory szkolne. W poczet uczniów naszej szkoły zostali przyjęci: Chrzan Wiktor, Jach Angelika, Kaczmarek Natalia, Król Amelia, Kuleta Maja, Kuleta Michał, Lachowska Maja, Makuch Julia, Nowak Julia, Owczarek Jakub, Płodzik Wiktor, Rupniewski Kamil, Smołuch Maja, Sobieraj Natalia i Stachurska Wiktoria. W klasie pierwszej, liczącej 15 uczniów, naukę pobiera 10 sześciolatków. Niespodziankę dla pierwszaków przygotowali również starsi koledzy i rodzice. Dzieci otrzymały upominki od trzecioklasistów i olbrzymie ołówki ze słodyczami. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek, którego miłym akcentem był tort z imionami wszystkich pierwszaków.

Zdjęcia

30.10.2013

WITAMY
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2013 / 2014

2.09.2013

CZAS NA WAKACYJNY ODPOCZYNEK.

Nawet małe dziecko wie, że w szkole nie jest źle
Lecz gdy lipiec w okno puka, nie w głowie uczniom nauka
Wówczas każdy plecak pakuje i w podróż swych marzeń się szykuje,
Nieważna wtedy jest pogoda, bo wakacyjny odpoczynek,
to zasłużona nagroda.

Radości z poznawania nowych miejsc i ludzi , wielu niezapomnianych wspomnień oraz szczęśliwego powrotu w rodzinne progi życzy wszystkim

Dyrekcja SP w Dziebałtowie
wraz z Gronem Pedagogicznym

07.07.2013

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 ORAZ POŻEGNANIE AMBITNEJ KLASY SZÓSTEJ

Piątek - 28 czerwca był dniem długo oczekiwanym przez większość uczniów Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie. To dzień rozpoczynający wakacje. Zanim jednak pobiegli do domu spakować plecaki, wspólnie uczestniczyli w akademii. Obecni na niej byli również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie - pan Krzysztof Jasiński, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych - pani Krystyna Milczarek, radny powiatowy i asystent Burmistrza Miasta i Gminy Końskie - pan Marian Gąszcz oraz ksiądz proboszcz dziebałtowskiej parafii kanonik Wiesław Szymkiewicz.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i uczniów, a następnie burmistrz Miasta i Gminy Końskie - pan Krzysztof Jasiński oficjalnie przekazał zarządzenie dotyczące powierzenia na kolejne 5 lat stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie pani Beacie Zbróg. Po podziękowaniu złożonym przez panią dyrektor, rozpoczął się program artystyczny: klasa III wręczając białe róże wyraziła swoją wdzięczność nauczycielowi swojego I etapu edukacyjnego mgr Jadwidze Smołuch, a klasa szósta zaprezentowała program artystyczny, poprzez który żegnała się z wychowawcą mgr Małgorzatą Jakubowską, nauczycielami oraz koleżankami i kolegami ze szkoły podstawowej. Po tym, wzruszającym chwilami, występie pani dyrektor Beata Zbróg złożyła życzenia absolwentom szkoły, a następnie wręczyła uczniom nagrody, świadectwa z wyróżnieniami oraz dyplomy. Na koniec wszyscy uczestnicy akademii usłyszeli od dyrekcji szkoły życzenia niezapomnianych chwil podczas wakacyjnego odpoczynku.

Zdjęcia

07.07.2013

Mamo, tato pobaw się ze mną
- Festyn Rodzinny 2013

31 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się festyn, który pozwolił wielu rodzinom spędzić wspólnie czas. Dzieci odważnie prezentowały swe zdolności wokalne, recytatorskie i taneczne. Rodzice ze łzami szczęścia w oczach oklaskiwali pokazy swych pociech. Dorośli również mieli możliwość debiutu na scenie. Zarówno mamusie jak i tatusiowie wykazali się sprytem i pomysłowością wykonując zadania konkursowe. We wspólnej zabawie uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie - Pan Michał Cichocki, ksiądz kanonik proboszcz mgr Wiesław Szymkiewicz, pracownik Wydziału Promocji UMiG Końskie - Pani Anna Wiaderna oraz radny Andrzej Nowak. W konkursie wokalnym, wraz z rodzicami, udział wzięli: Pani dyrektor Beata Zbróg i Pan burmistrz Michał Cichocki. Całość spotkania uświetnił przeprowadzony przez Ochotniczą Straż Pożarną z Dziebałtowa pokaz akcji ratowniczej oraz grillowane kiełbaski. Nie zabrakło chętnych, którzy próbowali kierować strumieniem wody lub zasiąść w kabinie pojazdu strażackiego. Starsi uczestnicy festynu również mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Dla nich przygotowano ofertę programu "Latarnicy.pl", którą prezentował pan Jacek Muszyński.

Korzystając z okazji życzymy wszystkim rodzinom samych słonecznych dni spędzonych przy wspólnej zabawie.

Zdjęcia

13.06.2013

UROCZYSTY POCZĄTEK MAJA

Początek maja to dni, w których wielu naszych rodaków wywiesza flagi narodowe, bierze udział w uroczystościach państwowych i rozmawia o Polsce. W naszej szkole również mocno zaakcentowaliśmy przynależność do ojczyzny, do jej tradycji i świąt narodowych. Już po raz trzeci połączyliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-maja z konkursem pod tytułem Znam historię swojego kraju. Kolejne etapy zmagań 7 zawodników uświetniał śpiew szkolnego chóru i recytacja wierszy. Doskonałą znajomością ojczystego kraju wykazała się Magdalena Jarząb zajmując I miejsce, tuż za nią była uczennica klasy IV - Weronika Pakuła. Miejsce III zajęła Marta Słowik z klasy V. Wspólnym odśpiewaniem hymnu zakończyliśmy nasze patriotyczne spotkanie.

Zdjęcia

15.05.2013

RAZEM SIĘ UCZYMY I BAWIMY

23 kwietnia 2013 roku obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa IV przygotowała krótki program artystyczny, podczas którego zaprezentowała modę z surowców wtórnych. Wzrok przykuwały stroje wykonane z plastiku, bibuły, papieru toaletowego oraz aluminiowych puszek. Po ich występie chętni uczniowie ujawnili swoje talenty muzyczno-wokalne. Główną atrakcją dnia był mecz piłki siatkowej rozegrany między uczniami, a nauczycielami. Przerwy w grze uprzyjemniał śpiew znanych piosenek.

Zdjęcia

14.05.2013

RADOŚĆ Z SZEŚCIU LAT

Więcej

25.04.2013

PO SPRAWDZIANIE SZÓSTOKLASISTY

Zdjęcia

22.04.2013

Już od rana w kuchni zamęt, bo na stole jest baranek.
Patrzy wkoło, oczekuje, kto jajeczka umaluje.
Tata pobiegł po borówki, by wypędzić z domu mrówki.
Mama baby lukrem zdobi i mazurki pyszne robi.
Dzieci szybko posprzątały i już pędzel w ręku miały
W kropki, paski i falbanki ozdobiły trzy pisanki.
Spokojnych i zdrowych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Obsługi
oraz Samorząd Uczniowski
Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie.

Zdjęcia - Wielkanoc 2013


27.03.2013

OGŁOSZENIE - zapisy do klasy pierwszej

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie informuje, że zapisy dzieci do klasy pierwszej szkoły odbędą się w dniach 11 luty - 29 marca 2013 roku i dotyczą:

dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007

Zapisy u dyrektora szkoły w godzinach pracy oddziałów szkolnych lub
w dni pracy sekretarki w sekretariacie szkoły ( 7.00 - 15.00 )

Dodatkowe informacje tel. 41 372 06 02

31.01.2013

OGŁOSZENIE - zapisy do oddziału przedszkolnego

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie informuje, że zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych szkoły odbędą się w dniach 1 luty - 15 marca 2013 roku i dotyczą:

Oddział przedszkolny ("zerówka") dzieci urodzone w latach 2007 i 2008 Punkt przedszkolny
(Małe Przedszkole) dzieci urodzone w latach 2009 i 2010 (do końca sierpnia)

Zapisy u wychowawców w godzinach pracy oddziałów ( 8.00 - 13.00) lub
w dni pracy sekretarki w sekretariacie szkoły ( 7.00 - 15.00).

Dodatkowe informacje tel. 41 372 06 02

31.01.2013

Hej kolęda, kolęda...

Choć od kilkunastu dni o zbliżających się świętach przypominają wszystkim ubrane choinki i dekoracyjne stroiki, to największym wydarzeniem są bożonarodzeniowe jasełka, które w naszej szkole odbyły się 20 grudnia 2012 roku. One przeniosły do betlejemskiej stajenki uczniów, ich rodziny, nauczycieli i zaproszonych gości: Jacka Stępnia - doradcę Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, Annę Wiaderną - z wydziału Promocji UMiG Końskie oraz księdza kanonika proboszcza magistra Wiesława Szymkiewicza. W niej Maryja z Józefem, w których rolę wcielili się; Paulina Dulewicz i Radosław Ludwikowski z czułością pochylają się nad Dzieciną. Do szopy podążają pasterze, którzy za wszelką cenę chcą pierwsi oddać pokłon Maleńkiemu Jezusowi. Tuż za nimi spieszą Trzej Królowie: Kamil Cholewa, Oskar Smołuch i Mikołaj Cybulski. Niepokój budzi postać Hetmana czyli Bartka Lengiera, który z polecenia Heroda ma zabić wszystkie dzieci. Tradycyjnie na scenie pojawili się aniołowie: Andżelika Mąka i Martyna Smołuch oraz diabły: Paulina Biała, Maciej i Tasin Kilinc.

W klimat tradycji związanej z wieczerzą wigilijną wprowadzają zgromadzonych wspomnienia jednej z bohaterek jasełek. Na uwagą zasługuje przepiękne wykonanie kolęd przez szkolny chórek. Oprócz pieśni bożonarodzeniowych przekazywanych dzieciom od pokoleń, pojawiły się nowe: "Ciemność nocy", "Pastuszek bosy", "Maleńka miłość".

Zamierzeniem młodych artystów było pobudzenie widzów do refleksji nad głębią wigilijnej wieczerzy i Świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia

21.12.2012

Już niebawem, już za chwilę
Do stołu wigilijnego zasiądziemy.
Znów do swej dłoni spracowanej
Biały opłatek weźmiemy
Spojrzymy sobie głęboko w oczy
Łzę otrzemy w ukryciu
Będziemy życzyć sobie zdrowia i zgody
Bo to najważniejsze w życiu.
Ni e zapomnijmy jeszcze w ten wieczór
Pokłonić się małej Dziecinie
Klęcząc przy żłóbku szepnijmy cicho:
"Błogosław naszej rodzinie."

Wesołych Świat Bożego Narodzenia
i Szczęśliwego Nowego Roku
życzą
Dyrektor z Gronem Pedagogicznym
Samorząd Uczniowski SP w Dziebałtowie

19.12.2012

Uczniowie naszej szkoły pamiętali o innych, a o nich Święty Mikołaj

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły w ramach działań mikołajkowych zorganizowali zbiórkę artykułów papierniczych dla dzieci z oddziału pediatrycznego Szpitala Św. Łukasza w Końskich. Być może z tego powodu 6 grudnia wszystkich uczniów odwiedził Święty Mikołaj ubrany w czerwony strój, mitrę i trzymający w ręku pastorał. Pewnym krokiem przemierzał szkolne korytarze, zaglądał do klas i rozdawał prezenty. Z uśmiechem upominał tych, którzy nie zawsze świecili przykładem, ale nikomu nie wręczył rózgi.

Zdjęcia

19.12.2012

Lekcja historii w trakcie obchodów Święta Niepodległości

9 listopada 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie wraz z panią dyrektor - Beatą Zbróg oraz nauczycielami uczestniczyli w patriotycznej akademii stylizowanej na 94 urodziny Polski. Dostojny charakter uroczystości podkreślił polonez w wykonaniu 4 par. Spektakl był oparty o autorski scenariusz przygotowany przez polonistkę - Iwonę Kasielską. Nad jego realizacją czuwały: nauczyciel języka angielskiego, matematyk, nauczyciel muzyki oraz pedagog szkolny. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klasy II, IV, V i VI, którzy prezentowali swe talenty aktorskie, recytatorskie, taneczne oraz wokalne. Niektórzy z nich wcielali się w role postaci historycznych takich jak: Adam Mickiewicz, Józef Piłsudski, kosynier spod Racławic oraz legendarnych np.: Lech. Najważniejsze chwile zostały zaakcentowane śpiewem i recytacją fragmentów poezji. Wszyscy byli gośćmi Polski, która świętowała kolejne urodziny.

Uroczystość w sposób obrazowy przybliżyła młodym patriotom drogę Polski do odzyskania niepodległości, a zarazem zmuszała do refleksji nad losami rodaków. Społeczność Dziebałtowa i okolic oglądała przedstawienie 11 listopada 2012 roku w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Rafała Kalinowskiego.

Zdjęcia

18.11.2012

Uroczyste pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, najważniejsi tego dnia byli pierwszoklasiści. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w krótkim programie artystycznym, który przygotowany został przez wychowawczynie klas pierwszych p. Aleksandrę Świercz i p. Iwonę Żychlińską.

Najważniejszą jego częścią było oczywiście złożenie uroczystego ślubowania oraz moment pasowania na ucznia, który dokonuje się w symboliczny sposób poprzez dotknięcie ołówkiem. Dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły, na dowód czego otrzymały legitymację szkolną, pamiątkowy dyplom oraz liczne prezenty. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć rodziców pierwszaków, emerytowanych nauczycieli, księdza który poświęcił dzieciom plecaki, a także nauczycieli i uczniów szkoły Obecność tak wielu gości nadała dodatkowej wagi tej uroczystości.

W krótkim przemówieniu pani dyrektor Beata Zbróg dodała otuchy uczniom i życzyła wszystkiego najlepszego w trudnej, ale jakże ciekawej drodze ku zdobywaniu wiedzy. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia

7.11.2012

Dzień Pieczonego Ziemniaka 2012

Wszyscy lubimy lato, ale najpiękniej wyglądają nasze polskie krajobrazy jesienią. Urzeczeni złoto-brązową barwą tej pory roku uczniowie klasy IV, V i VI w ramach działań Samorządu Uczniowskiego świętowali Dzień Pieczonego Ziemniaka. Najpierw bawili się przy ognisku, piekli kiełbaski i ziemniaki, a później rozgrywali międzyklasowe konkurencje sportowe oraz plastyczne. Nie zabrakło zaciętej, ale przyjemnej rywalizacji oraz pomysłowości.

Zdjęcia

6.11.2012

Pasowanie na Przedszkolaka 2012

Dzień 26 października pozostanie na długo w pamięci rodziców i dzieci z Małego Przedszkola w Dziebałtowie. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna uroczystość przedszkolna "Pasowanie na przedszkolaka". Więcej

Zdjęcia

5.11.2012

WITAMY
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2012 / 2013

3.09.2012

ZAKOŃCZYLIŚMY ROK SZKOLNY 2011/2012, ROZPOCZĘLIŚMY WAKACJE.

Już lipcowy wiatr powiewa,
O wakacjach szumią drzewa,
Bałtyk czeka z hukiem fal,
Na Giewoncie stoi góral,
I Mazury tęsknią też.
Odpoczywaj tam, gdzie chcesz...

Aktywnego wypoczynku przy blasku promieni słonecznych w uroczych zakątkach Polski i poza nią
życzy
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP Dziebałtów.

29.06.2012

KONKURS W RAMACH OBCHODÓW 221 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

Kochać ojczyznę, to nie tylko świętować uroczystości rocznicowe, to przede wszystkim znać jej historię i kulturę. Taka inicjatywa przyświecała konkursowi, który odbył się w naszej szkole w ramach rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konkurs składał się z dwóch etapów: do pierwszego pisemnego i drugiego ustnego uczniowie przygotowywali się samodzielnie korzystając z zagadnień otrzymanych od nauczycieli. Dotyczyły one historii Polski, znajomości zabytków i wybitnych osób oraz biografii wielkich poetów. W pierwszym etapie wzięło udział 9 uczniów, a finalistami zostało 5: Magdalena Jarząb, Jakub Rurarz, Sylwia Grubarek, Konrad Słowik oraz Mariola Zielińska. Oni walczyli o zwycięstwo rozwiązując zadania konkursowe w trakcie uroczystej akademii. Wszyscy wykazali się znakomitą wiedzą.
Zwycięzcy: I miejsce - Mariola Zielińska, II miejsce - Sylwia Grubarek, III miejsce - Jakub Rurarz poradzili sobie ze stresem, znakomicie odpowiadali na pytania pokazując, że nawet najmłodszy Polak może dużo wiedzieć o swojej ojczyźnie.

29.05.2012

W ten dzień radosny
Jeden z pierwszych dni wiosny
Nakryjmy stoły białym obrusem
By się połączyć ze Zmartwychwstałym Chrystusem.

Radosnych, spokojnych i zdrowych
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

3.04.2012

Pierwszy Dzień Wiosny może zachęcać do przyjścia do szkoły, a nie pójścia na wagary.

W Pierwszy Dzień Wiosny, 20 marca 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie zamiast na wagary przychodzą na zajęcia, bo to wyjątkowy dzień, pełen wrażeń.
W tym roku, tak jak w poprzednim, rozgrywki sportowe zostały połączone z pokazem talentów. Szkolnemu powitaniu wiosny przyświecało hasło "Wiosną rozkwitają talenty". Pani dyrektor Beata Zbróg rozpoczęła uroczystość od powitania uczniów, których obowiązkiem było założenie stroju w kolorze żółtym lub zielonym. Pierwszym odkrytym talentem było aktorstwo. 14 uczniów z klasy V przedstawiło program artystyczny "Wiosna-czar życia". Nad jego przygotowaniem czuwał nauczyciel języka polskiego, pani Renata Robak. W ten sposób pozostali uczniowie poznali obrzędy i zwyczaje powitania najpiękniejszej pory roku. Następnie reprezentacja uczniów klas IV-VI rozegrała mecz piłki siatkowej z reprezentacją nauczycieli. Zwycięzcami okazali się uczniowie, ale nauczyciele ducha sportu nie tracili do końca. Przerwy między setami uświetniły pokazy muzyczne: uczennice z klasy IV i III - Marta Słowik i Paulina Mika grały na gitarze, a uczeń klasy VI - Konrad Słowik na akordeonie. Został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Wiosną pięknieje świat". Jego zwycięzcami zostały: Sylwia Grubarek, Magdalena Jarząb i Paulina Biała. Trzy młode artystki zostały nagrodzone. Na zakończenie nasi uczniowie wystawili Królewnę Śnieżkę w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodycze. Nad całością imprezy czuwała pani dyrektor oraz Samorząd Uczniowski, którego opiekunami są pani Justyna Wierzbicka- Okła i pani Iwona Kasielska. Aktywne formy spędzania czasu w szkole pokazują młodym ludziom, że zawsze można się bawić, ale wszędzie należy przestrzegać zasad współpracy, bezpieczeństwa i odpowiedzialności. To był bardzo przyjemny, wiosenny dzień.
Zdjęcia

29.03.2012

OGŁOSZENIE - zapisy do klasy pierwszej

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie informuje, że zapisy dzieci do klasy pierwszej szkoły odbędą się w dniach 15 luty - 31 marca 2012 roku i dotyczą:

dzieci urodzonych w latach 2005 i 2006

Zapisy u dyrektora szkoły w godzinach pracy oddziałów szkolnych lub
w dni pracy sekretarki w sekretariacie szkoły ( 7.00 - 15.00 )

Dodatkowe informacje tel. 41 372 06 02

3.02.2012

OGŁOSZENIE - zapisy do oddziału przedszkolnego

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie informuje, że zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych szkoły odbędą się w dniach 1 luty - 15 marca 2012 roku i dotyczą:

Oddział przedszkolny ("zerówka") dzieci urodzone w latach 2006 i 2007 Punkt przedszkolny
(Małe Przedszkole) dzieci urodzone w latach 2008 i 2009 (do końca sierpnia)

Zapisy u wychowawców w godzinach pracy oddziałów ( 8.00 - 13.00) lub
w dni pracy sekretarki w sekretariacie szkoły ( 7.00 - 15.00).

Dodatkowe informacje tel. 41 372 06 02

3.02.2012

Dzień Babci, Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto. 19 stycznia 2012r. przedszkolaki z Małego Przedszkola w Dziebałtowie wspólnie z dziećmi z oddziałów przedszkolnych zaprosiły szczególnych gości: swoje babcie, dziadków oraz rodziców. W spotkaniu uczestniczyli także: Pan Krzysztof Jasiński - Burmistrz Miasta i Gminy Końskie, Pani Krystyna Milczarek - Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy Końskie i Pani Beata Zbróg - dyrektorka Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie. Program artystyczny przygotowany przez panie: Wiolettę Chrabąszcz, Mariannę Padusińską i Iwonę Żychlińską został doskonale zaprezentowany. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły czaczę, polkę, układy z pomponami a nawet zainscenizowały fragment bajki "O Jasiu i Małgosi", spieszących z prezentami do babci i dziadka w dniu ich święta. Świetnie dobrane podkłady muzyczne, piosenki oddały nastrój tego ważnego wydarzenia. Mimo tak licznej publiczności maluchy nic a nic się nie tremowały, a zaproszeni goście przyglądali się z zainteresowaniem i uśmiechami na twarzach. Uśmiechom i radościom nie było końca. Miłym zakończeniem spotkania był wspólny poczęstunek okraszony upominkami wykonanymi własnoręcznie przez przedszkolaków. Ten wyjątkowy dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.
Babciu, Dziadku żyjcie nam sto lat!
Zdjęcia

1.02.2012

Kolędujcie, kolędujcie
Świętujcie, świętujcie...

Nadszedł czas wielkiej radości, ale również czas zadumy nad sobą. Czy Ja i Ty jesteśmy gotowi na przyjście Maleńkiej Dzieciny? To pytanie skłoniło do rozważań nad ludzkimi przywarami i zaletami. W ten sposób powstał scenariusz Jasełek, które w nieco inny sposób wprowadziły nas w okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją nie zabrakło betlejemskiej szopki z Najświętszą Rodziną, pasterzy i spieszących z pokłonem królów. Jezusa odwiedzili także bohaterowie dziecięcych bajek. Oni złożyli hołd dziękczynienia za piękny świat ofiarowany człowiekowi, za otaczającą każdego rodzinę. Ofiarowali Dzieciątku to, co do życia potrzebne, a czym nie zawsze potrafimy się dzielić z bliźnim. Nie zabrakło również przyrzeczeń poprawy zachowania. Całość dopełniły stroje oraz kolędy wykonane przez uczniów wszystkich klas."
Zdjęcia

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia
Życzymy Wszystkim spokoju, zdrowia, miłości otaczających Was ludzi,
zrozumienia oraz przekonania, że za każdy nowy dzień warto dziękować
Dziecinie narodzonej w Betlejem.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie

22.12.2011

Mikołaj w naszej szkole

"Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci."

Jak co roku do uczniów naszej Szkoły zawitał niezwykły gość - Święty Mikołaj. Uczniowie otrzymali od niego bogate prezenty. Żałują, że taki dzień jest tylko raz w roku.
Zdjęcia

16.12.2011
Materiały zawarte na stronie zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły
Opracowanie: Przemysław Kotliński
Wszelkie prawa zastrzeżone